GAZİANTEP NURDAĞI İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

GELECEĞİMİZ ÇOCUKLARIMIZ PROJESİ BELGE TÖRENİ

GELECEĞİMİZ ÇOCUKLARIMIZ PROJESİ BELGE TÖRENİ

Nurdağı İlçe Emniyet müdürlüğü koordinesinde; Nurdağı Kaymakamlığı ve Nurdağı Mesleki Eğitim Merkezi ve özel işletmeler ortaklığı “ÇOGEP” Geleceğimiz Çocuklarımız 2 Projesi kapsamında Hedef gurup 16-25 yaşlar arasında 35 işsiz ve risk gurubu gençlerimize; Gazaltı, Kaynakçılık, Ev tipi klima montaj ve bakım ve sıhhi tesisat alanlarında meslek edindirme kursları düzenlenmiştir.

Nurdağı Kaymakamı Sayın Seyfullah ORDUERİ, Nurdağı belediye başkanı Mehmet YILDIRIR, ilçe emniyet müdürü Abdulkadir KARATURNA, ve ilgili kuruluşların yetkililerinin katılımları ile düzenlenen törende başarılı olan kursiyerlere sertifikaları verilmiştir.

Yapılan törende; Nurdağı Mesleki Eğitim Merkezi müdürü Musa GÜVEN faaliyetler ile ilgili yaptığı kısa konuşmasında, “Mesleki eğitim bölgemiz ve ülkemiz için çok önem arz etmekle beraber pahalı bir eğitimdir. Mesleki eğitim sadece sanayiye ara eleman yetiştirmek değil, aynı zamanda ahilikle olumlu davranış kazandırma sanatıdır."

İlçemizde pratik eğitime dayalı mesleki ve teknik eğitim yetersiz kalmaktadır. Kurum olarak bu soruna şu an yürüttüğümüz ÇOGEP -2 gibi projelerle çözüm aramaktayız. Teknolojik olarak sanayinin arkasında kalmadan, kaliteli ve ahilik sistemi içerisinde mesleki eğitim vermeye davam edeceğiz”. Diyerek mesleki eğitimin önemini vurgulamıştır.

Gazaltı kaynakçılığı, ev tipi klimacılık, montaj ve bakımı ve sıhhi tesisat alanlarında açılan kurslar hem meslek edindirmeye yönelik hem de ahilik anlayışında olumlu davranış değiştirmeye yönelik olarak yürütülmüştür.

 İlçemiz örgün eğitim kurumlarında okuyan, başarısız, devamsızlığı fazla, bir takım zararlı alışkanlıkları olan ve mesleki eğitime ihtiyacı olan öğrenciler de bu kurslara alınmış ve akademik durumlarına göre iş imkanı sağlanmıştır.
Nurdağı mesleki eğitim müdürlüğünce son 4 yıldır GAP idaresi, Nurdağı kaymakamlığı, Nurdağı İlçe Emniyet Müdürlüğü, Nurdağı Esnaf Odası, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve özel işletmeler ortaklığında meslek edinilme kursları düzenlenmektedir. Söz konusu proje sayesinde ev tipi klima bakımı, onarımı ve montajcılığı, doğal gaz iç tesisatçılığı, kaynakçılık ve aşçılık alanında düzenlenen eğitimlerde bugüne kadar 200’ü aşkın kursiyer katılmış ve büyük çoğunluğu bu alanlarda çalışmaya başlamıştır. Program sonrası belge törenine katılan misafirlere yemek ikramında bulunulmuştur. Her yıl olduğu gibi bu yılda zengin menüsü ile açık havada verilen yemeğe katılan misafirler ikramların lezzetini konuşurken sertifikalarını alan çocuklarımızın bu sertifikaları gerçek anlamda fazlası ile hak ettikleri görülmüştür. Belge takdimi sırasında kursiyerlerimizin yaptıkları birbirinden güzel el işi çalışmaları protokole hediye edilmiştir.  Nurdağı belediye başkanı Sayın Mehmet Yıldırır için yapılan ve büyük anlam teşkil eden “GAP” amblem yazılı el işi çalışması, Başkan Yıldırır için sürpriz olmuştur.LLLLL

Atatürk Cad. Hükümet Konağı Kat 2 Nurdağı/GAZİANTEP - 0(342) 671 34 98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.