GAZİANTEP NURDAĞI İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE KAYMAKAMI OKURYAZARLIK SEFERBERLİĞİ İLÇE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPTI

İLÇE KAYMAKAMI OKURYAZARLIK SEFERBERLİĞİ İLÇE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPTI

             Bugün saat 15.00’da Kaymakamlık Toplantı Salonunda İlçe Okuryazarlık Komisyonu ve Okul Müdürleri İlçe Kaymakamı Lokman DÜZGÜN başkanlığında toplantı yapıldı. Toplantıda kısa bir açıklama yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa YILDIRIM bugün itibarıyla 49 kursta 455 kursiyerin katıldığını belirtti. Kursiyerlerin TUİK verileri, SYDV verileri ve alan taramaları ve öğrencilere okul müdürü imzasıyla yazılan mektupların dönüşlerinden aldıklarını belirtti. Okuryazarlık Seferberliğinin Belediye hoparlöründen, sosyal medya ve basın ile ilan edildiğini, camilere ve kıraathanelere afişler asıldığını söyledi. Alan taramasını HEM, okul müdürleri ve muhtarların yaptığını yapılmaktadır, dedi.

        İlçe Kaymakamı Lokman DÜGÜN: Okuryazarlık Seferberliğinin Sayın Cumhurbaşkanımız ve Eşleri Hanımefendi Sayın Emine ERDOĞAN’ın başlattığını belirtti. Bu çağda okuma yazma bilmemenin kabul edilemez olduğuna değindi. Kısa sürede iyi performans gösterdiniz hepinize teşekkür ederim. Her kurum ile işbirliği yapmalıyız. İbadet aşkıyla çalışarak Nurdağı’nda okuma yazma bilmeyen kimse kalmasın istiyoruz. Hedefimiz bu olmalı dedi. Toplantı soru cevaptan sonra 11 Nisan 2018 saat 15.00’da HEM’de yapılması kararlaştırılarak sona erdi.

15-03-201815-03-201815-03-2018

 

 

Mahalle FATİH Cadde/SokakRECEP TAYYİP ERDOGAN Dış Kapı No44 NURDAĞI/GAZİANTEP - 0(342) 671 34 98 / 0(342) 671 34 65

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.