GAZİANTEP NURDAĞI İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa YILDIRIM´ın Yarıyıl Tatil Mesajı

HERKESE İYİ TATİLLER
İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa YILDIRIM´ın Yarıyıl Tatil Mesajı

YARIYIL TATİLİ BAŞLADI

 

            Ülkemizde Milli Eğitim Bakanlığına bağlı tüm okullarımız 23 Ocak- 8 Şubat 2015 tarihleri arasında yarıyıl tatiline gireceklerdir. İlçemizde dokuz bin yüz yirmi altı (9126) öğrenci ve 478 öğretmen, Türkiye’de ise yaklaşık olarak on sekiz (18.000.000)milyon öğrenci ve bir milyon (1.000.000) öğretmen eğitim ve öğretime iki (2) hafta süreyle ara verecektir.

         Değerli Veliler: “Çocuğunuzun karnesi aslında sizin karnenizdir.“ Evlatlarınızla arkadaş olunuz. Onlarla hemhal olmalıyız. Eksik ve düşük notları olabilir bunların düzeltilmesi için birlikte bir yol çizilmelidir.  Kırık not hayatın sonu değildir. Notu nasıl iyi hale getiririzi öğrencimiz ile konuşarak, yöntem belirleyerek düzeltebiliriz.

         Sevgili Öğrenciler: Her şey not ile ölçülmez. Zayıf ders olması hayatın sonu değildir. Şuna inanmalıyız. Ben istersem başaramayacağım ders yoktur. Felsefesiyle hareket etmeliyiz. Ailemiz ile ve rehber öğretmenlerle birlikte bir yöntem belirleyip, çalışarak kırık notlarımızı düzeltmeye çalışacağız. Çok çalıştınız ve yoruldunuz dinlenmeyi hak ettiniz. Müzik dinleyerek, kitap okuyarak, dost ve akrabaları ziyaret ederek ve birazda ders çalışarak zinde ve enerjik bir şekilde 2. yarıya hazır olarak okula dönmeliyiz.

         Kıymetli Öğretmenler: Yarıyıl tatilinde yeterince dinlenelim, Mesleki hazırlıklarımızı tamamlayalım. Öz eleştirimizi yapalım. Öğrencilerimize nasıl daha yararlı olabilirizi düşünelim. Hepimizin amacı :“Öğrencilerimizi vatanını ve milletini seven, milli, ahlaki, manevi kültürel değerlere bağlı iyi bir insan yetiştirmektir.“ Bu amaca ulaşmak için sizlerin hiçbir fedakârlıktan kaçınmayacağınıza inancım tamdır.

         Yarıyıl tatilinin öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve velilere hayırlara vesile olmasını diliyor, hepinizi sevgi, saygı ve muhabbetle selamlıyorum.

 

 

 

                                                                                                                                                                                                                                                          Musa YILDIRIM

                                                                             Nurdağı İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

 

 

 

 

Atatürk Cad. Hükümet Konağı Kat 2 Nurdağı/GAZİANTEP - 0(342) 671 34 98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.