GAZİANTEP NURDAĞI İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZÜN YIL SONU MESAJI

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZÜN YIL SONU MESAJI

OKULLAR YAZ TATİLİNE GİRDİ

İlçemizdeki okullarımızda dokuz bin iki yüz elli  (9250) öğrenci, Geçici Eğitim Merkezinde dört yüz elli (450) öğrencisi, Dört bin (4000) hayat boyu öğrenme kursiyeri olmak üzere on üç bin yedi yüz (13700)  öğrenci ve kursiyer, Dört yüz altmış (460) kadrolu, Elli üç  (53) ücretli olmak üzere toplam beş yüz on üç (513) öğretmen, iki (2)  anaokulu, beş (5) bağımsız ilkokul, sekiz (8) bağımsız ortaokul, beş (5)  ilköğretim okulu, beş ( 5)  lise, iki  (2)  hayat boyu öğrenme, üç (3) özel eğitim kurumu, on yedi (17)  birleştirilmiş sınıflı okul ve ilçe MEM olmak üzere kırk sekiz (48) kurum ile halka hizmet etmektedir. Okullaşma oranlarımız % 90´nın üzerindedir.

Ortaöğretim kurumlarımızda 5 okulumuzda YGS sonuçlarına göre 3-24 puan arasında yükselme olmuştur.

TEOG sonuçlarına göre 1. döneme göre 3.3 ve 2015 sonuçlarına göre 1.3 yükselme olmuştur.

15 taşıma merkezine 68 araçla 1651 öğrenci taşınmakta ve öğle yemekleri verilmektedir.

Okul öncesinde beş (5) yaşta okullaşma oranı % 29´dan % 92 çıkartılmıştır.

Okuma yazmada 3258 kişiden,2192 indirilmiş ve herkes okuma yazma öğreninceye kadar çalışmalarımız devam edecektir.

Sevgili Öğrenciler: Yaz tatili sizin için iyi bir fırsattır. Eksiklerinizi gidermenin tam zamanıdır. Bol bol kitap okuyalım, müzik dinleyelim ve spor yapalım. Eylül Ayına kendimizi beyin ve beden olarak hazır hale getirelim.

Değerli Öğretmenler: Yaz tatilini iyi değerlendirelim. Bir yazar:’ sosyal bilimlerde öğrenilenler iki yılda kendini yalanlar diyor.’ Bu minval üzere kendimizi yetiştirelim, pedagojik eksikliklerimizi giderelim. Tabiri caiz ise kendimize format atarak 2016-2017 öğretim yılına hazır hale gelelim.

Kıymetli Veliler: Çocuklarımızın karnesi aslında bizim karnemizdir. Eğitim öğrenci, öğretmen, çevre ve veli odaklıdır. Veli ayağı oldukça önemlidir. Kırık not olması hayatın sonu anlamına gelmez. Çalışır düzeltir. Çocuğumuzun eksik yönlerini iyileştirme ile ilgili çalışma yaparak, geleceğe hazırlayalım.

Eğitim Camiasının tamamına teşekkür eder,  iyi tatiller dilerim.

                                                                                             

Musa YILDIRIM                                       

 

                                                  İlçe Milli Eğitim Müdürü

Atatürk Cad. Hükümet Konağı Kat 2 Nurdağı/GAZİANTEP - 0(342) 671 34 98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.