GAZİANTEP NURDAĞI İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Müdürümüz Sayın Musa YILDIRIM´ın Yarıyıl Mesajı

İlçe Müdürümüz Sayın Musa YILDIRIM´ın Yarıyıl Mesajı

İlçemizde 9242 öğrenci ve 550 öğretmen, İlimizde 26.381 öğretmen 511.450 öğrenci, Türkiye’de ise yaklaşık olarak 925 bin Öğretmen ve 17.250.000 öğrenci eğitim ve öğretime iki hafta süreyle 20 Ocak-4 şubat 2018 tarihleri arasında ara verecektir.

Değerli Veliler: “Çocuğunuzun karnesi aslında sizin karnenizdir.“ Evlatlarınızla arkadaş olunuz. Onlarla hemhal olmalıyız. Çocuklarımız bizim en değerli varlıklarımızdır.  Eksik ve düşük notları olabilir bunların düzeltilmesi için birlikte bir yol çizilmelidir.  Kırık not hayatın sonu değildir. Notu nasıl iyi hale getiririzi öğrencimiz ve öğretmenlerimiz ile konuşarak, yöntem belirleyerek düzeltebiliriz.

Sevgili Öğrenciler: Başarı bilgi ister, bilgide ilgi ister. İlgilenelim ki bilgili olalım.  Zayıf ders olması hayatın sonu değildir. Şuna inanmalıyız. Ben istersem başaramayacağım ders yoktur. Felsefesiyle hareket etmeliyiz. Ailemiz ile ve rehber öğretmenlerle birlikte bir yöntem belirleyip, çalışarak kırık notlarımızı düzeltmeye çalışacağız. Çok çalıştınız ve yoruldunuz dinlenmeyi hak ettiniz. Müzik dinleyerek, kitap okuyarak, dost ve akrabaları ziyaret ederek ve birazda geri kaldığımız derse çalışarak zinde ve enerjik bir şekilde 2. yarıya hazır olarak okula dönmeliyiz. İlim öyle bir şey ki sen ona kendini vermezsen o sana yarısını bile vermez.2. Dönem derslere kendini daha çok vererek daha çok başarılı olacağına inanıyorum. Hayatta başarılı olmak için üç şey lazımdır: Dikkat, düzen ve çalışma Derslerine daha dikkatli ve düzenli çalışırsan başarılı olacağınıza inanıyorum. Üşenme, erteleme ve vazgeçme Bu söz sizin hayat felsefeniz olsun.

Kıymetli Öğretmenler: Her şey not ile ölçülmez. Öğrencilerimizi değerlendirirken bir bütün olarak ele almalıyız. Öğrenciler bazı derslerden zayıf olabilir. Çocuğun bir dersi başarısız ise kalsın seneye geçer mantığı yanlıştır. Yarıyıl tatilinde yeterince dinlenelim, Mesleki hazırlıklarımızı tamamlayalım. Öz eleştirimizi yapalım. Öğrencilerimize nasıl daha yararlı olabilirizi düşünelim. Hepimizin amacı :“Öğrencilerimizi vatanını ve milletini çok seven, milli, ahlaki, manevi kültürel değerlere bağlı iyi bir insan yetiştirmektir.“ Bu amaca ulaşmak için sizlerin hiçbir fedakârlıktan kaçınmayacağınıza inancım tamdır. Öğretmenin Rolü: öğrencileri evetçi ve ezberci değil, araştıran inceleyen, sebep – sonuç ilişkisi kurarak öğrenen,, analiz ve sentez edebilen, abi ve ablalardan değil amirlerinden emir alan nesil yetiştirmenizi istiyoruz.

Yarıyıl tatilinin öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve velilere hayırlara vesile olmasını diliyor, hepinizi sevgi, saygı ve muhabbetle selamlıyorum.

 

 

Atatürk Cad. Hükümet Konağı Kat 2 Nurdağı/GAZİANTEP - 0(342) 671 34 98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.