GAZİANTEP NURDAĞI İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇEMİZDE İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKU İLE KUTLANDI

İLÇEMİZDE İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKU İLE KUTLANDI

Nurdağı Kaymakamlığı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen ve tüm yurtta olduğu gibi Nurdağı Aslanlı İlkokulu/Ortaokulunda da kutlanan İlköğretim Haftasına ilgi hayli büyüktü.

Aslanlı İlkokulu/Ortaokulunda düzenlenen törene İlçe Kaymakamı Sayın Seyfullah ORDUERİ, Garnizon Komutanı, İlçe emniyet müdürü Abdulkadir KARATURNA, İlçe Milli Eğitim Müdürü M. Ergin MİDEOĞLU,  Anadolu Lisesi Müdürü M. Kürşat HAMURLU ve çok sayıda davetli katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Eğitim-Öğretim hayatına ilk adımı atan miniklere “ aramıza hoş geldiniz" mesajı veren çiçek takdimi yapıldı. Okul Müdürü Zeki GÖÇER günün önemini anlatan bir konuşma yaptı. Konuşmasında bir bilge liderin, “ Bir yıl sonrasını düşünüyorsan; tohum ek, ağaç dik, on yıl sonrası ise tasarladığın ama yüz yıl sonrası ise düşündüğün; öyle ise halkı eğit… 
Bir kez ürün verir, ekersen tohum. Eğer dikersen bir kez, on kez ürün verir ağaç, eğer halkı eğitirsen yüz kez olur bu ürün… Yüz yıllar öncesinde bilge lider böyle bir mesaj vermişti” diyerek sözlerini sürdürdü. 
Zeki GÖÇER konuşmasında, “Okullarındaki akademik başarının ana kaynağında ilkeli, donanımlı bir kadro ile amaçlarının eğitim çıtasında üst seviyelerde yer almak olduğunu vurgularken eğitime değer vermenin ve toplumumuzda eğitim olmazsa olmazlar arasında olduğunu, çağdaş toplum olmanın temelinde eğitimin en ön sıralarda geldiğini” söyledi.
İlçe Milli Eğitim Müdürü M.Ergin MİDEOĞLU ise kürsüde yaptığı konuşmasında öğrenci sayısına göre yapılan değerlendirmelerde, Aslanlı İlkokulu/Ortaokulu´nun çok başarılı bir okul olduğunu söylerken Fen Lisesi, Sağlık Meslek Lisesi, Anadolu Lisesi ve birçok liselere oranlamaya göre en fazla öğrenci gönderen okulun Aslanlı Ortaokulu olduğunu ifade etti. Bu sebeple Aslanlı İlk ve Ortaokulu müdürü Zeki GÖÇER´e ve kadrosuna teşekkür ederek sözlerini bitirdi. 
Program akışı içerisinde eğitim ile ilgili gösteriler yapılıp, şiirler okundu. Program sonunda okul bahçesinde kokteyli ikramları yapıldı. İlçe Kaymakamı Sayın Seyfullah ORDUERİ bazı öğrencilerle bire bir ilgilenerek durumları hakkında okul müdüründen ve öğretmenlerinden bilgi aldı. Sonrasında okul personeli ile yaklaşık yarım saatlik bir toplantı yaptı.

 

iiiiii

Atatürk Cad. Hükümet Konağı Kat 2 Nurdağı/GAZİANTEP - 0(342) 671 34 98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.