GAZİANTEP NURDAĞI İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇEMİZDE OKURYAZARLIK TOPLANTISI YAPILDI

İLÇEMİZDE OKURYAZARLIK TOPLANTISI YAPILDI

İlçemiz Anadolu İmam Hatip Lisesi Şehit Astsubay Ömer Halis Demir Konferans Salonunda 16.02.2018 Cuma Günü saat 10.00´da toplantı yapıldı. Toplantıya İlçe Kaymakamı Lokman DÜZGÜN, Belediye Başkan Vekili Ekrem ŞENTÜRK, İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa YILDIRIM, Daire Amirleri, okul müdürleri ve Muhtarlar katıldı. İlk konuşmayı İlçe Kaymakamı Lokman DÜZGÜN yaptı. Cumhurbaşkanımız ve eşleri öncülüğünde okuryazarlık seferberliği başlatıldığını belirterek buna destek vermemiz gerektiğini, bu çağda okuma yazma bilmemek kabul edilemez, işbirliği içerisinde çalışarak hedefe ulaşmalıyız dedi.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa YILDIRIM sunum yaptı. Sunumuna Afrin’deki Mehmetçiklere başarılar dileyerek başladı. Cumhurbaşkanımız ve eşlerinin himayelerindeki okuryazarlık seferberliğine sahip çıkmalıyız. İslam’ın ilk emri oku olmuştur. İlçede ve okullarda bu konuyla ilgili komisyonlar kuruldu. Muhtarlara da öğretmenlere yardımcı olmalarını rica etti. Alan taramalarından sonra 5 Mart´ta bütün Türkiye´de kursların başlayacağını ve kırtasiye ihtiyaçlarının karşılanacağını belirtti. Bu mücadelenin okumaz yazmaz kalmayıncaya kadar süreceğini belirtti. Kamu, STK, atanmış ve seçilmişlerin işbirliği ile hedefe ulaşılacağını belirtti.

19-02-201819-02-201819-02-201819-02-2018

Atatürk Cad. Hükümet Konağı Kat 2 Nurdağı/GAZİANTEP - 0(342) 671 34 98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.