GAZİANTEP NURDAĞI İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçemizde, Yunus Emre Konferansının İkincisi Düzenlendi

İlçemizde, Yunus Emre Konferansının İkincisi Düzenlendi

20 Mart 2015 Cuma günü saat 14:00 ‘de Kullar Konferans Salonunda Yunus Emre konferansının ikincisi verildi. Konferansa Belediye Başkanı Mehmet YILDIRIR, Garnizon Komutanı Osman SAYGILI, İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa YILDIRIM, Dire amirleri, Sivil Toplum Kuruluşları, öğrenci, öğretmen ve halk katıldı.Bu konferansta:

İlim ilim bilmektir

İlim kendin bilmektir

Sen kendini bilmezsin

Ya nice okumaktır 

 

teması işlendi.Konferans saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı.Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa YILDIRIM yaptı.YILDIRIM,konuşmasında Yunus Emre´nin dünya kültür ve uygarlık tarihinde bir mihenk taşı olduğunu belirtti.Yunus Emre´nin bütün şiirlerini bir mısrada toplamanın mümkün olduğunu o mısranında "Sevelim Sevilelim"olduğunu belirtti.İki öğrecinin şiir okumasından sonra Gaziantep Üniversitesi Genel Sekreter Yardımcısı Ökkeş DEMİR konferansını verdi.Konferansında :"sosyal bir yara varsa oraya Yunus Emre sürülmelidir",dedi.Her sorunun çözümünün sevgiden geçtiğini belirtti.Konferans,Belediye Başkanı Mehmet YILDIRIR´ın Ökkeş DEMİR´e plaket takdim etmesiyle sona erdi.
 

 

 

 

 

 

 

 

Atatürk Cad. Hükümet Konağı Kat 2 Nurdağı/GAZİANTEP - 0(342) 671 34 98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.