GAZİANTEP NURDAĞI İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

NURDAĞI’ NIN GENÇ USTALARI AVRUPA STAJINDA

NURDAĞI’ NIN GENÇ USTALARI AVRUPA STAJINDA

        Mart 2014 teklif çağrısı döneminde Avrupa Birliği Bakanlığı / Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı tarafından düzenlenen  Erasmus+ Mesleki Eğitim Hareketlilik Proje başvuruları kapsamında okulumuz Nurdağı Mesleki Eğitim Merkezinin katılımcı gönderen ortak olduğu; İslahiye Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğüne ait  “Otomotiv Sektöründe Yenilikçi Uygulamalar”  isimli ve 2014-1-TR01-KA102-004632 numaralı projesi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı IPA İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programı kapsamında hibe desteği almaya hak kazanmıştır.

      Kabul edilen 2014-1-TR01-KA102-004632 hibe sözleşme numaralı proje kapsamında okulumuz Nurdağı Mesleki Eğitim Merkezi, 6 Motorlu Araçlar Teknolojisi Alanı Öğrencimiz ile 1 refakatçi öğretmen olmak üzere toplam 7 katılımcı 30 Ağustos 2015 – 13 Eylül 2015 tarihleri arasında Belçika / Bürüksel de gerçekleştirilecek olan proje yerleştirme faaliyetlerine katılmaktadır. Bu proje kapsamında Motorlu Araçlar Teknolojisi Alanı Öğrencilerimiz Avrupalı İşletmelerde alandaki yeni gelişmeleri takip edip uygulama imkânı bulacaklardır. 

          Projeye okulumuz çırak öğrencilerinden Bilal ÖNDER, Mehmet KILIÇ, Yakupcan KILIÇ, Mustafa COŞKUN, İbrahim Halil KILIÇ ve İbrahim YILMAZ katılmaktadır. Projeye katılan bütün çırak öğrenci ve refakatçi öğretmenlerimizin her türlü yurt içi ve yurt dışı transfer bedelleri, konaklama giderleri, proje bütçesinden karşılanacaktır. Ayrıca tüm katılımcı öğretmen ve öğrencilerimize yurt dışı seyahat sigortası yaptırılmıştır.

        Çırak öğrencilerimiz Motorlu Araçlar Teknolojisi Alanı Avrupalı İşletmelerde alandaki yeni gelişmeleri takip edip uygulama imkânı bulacaklardır. Benzinli Motorlarda Yakıt Ve Ateşleme Sistemleri, Piston Biyel Krank Mekanizması, Sabit Motor Parçalarının incelenmesi, Araçlarda Temel Elektrik Elektronik sistemleri, Akü, Aydınlatma ve Uyarı Sistemleri Motor Donanımları ile genel olarak marş sistemleri üzerine inceleme yapacaklardır. Çıraklarımız bio dizel, doğalgaz, gibi alternatif yakıt tüketen hybrid motorların ve elektrikli motorların çalışma prensiplerini inceleyerek, geleceğin motorlarını şimdiden görme imkânını yakalayacaktır. Kendilerine iyi bir staj çalışması diliyoruz. 

 

 

Atatürk Cad. Hükümet Konağı Kat 2 Nurdağı/GAZİANTEP - 0(342) 671 34 98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.