GAZİANTEP NURDAĞI İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Rol Model, Örnek Hayat Konferansı Yapıldı

Rol Model, Örnek Hayat Konferansı Yapıldı

Nurdağı Kaymakamlığı Başkanlığında, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Emniyet Müdürlüğü koordinatörlüğünde Nurdağı’nda eğitim-öğretim gören 12.sınıf öğrencilerine yönelik üniversite sınavlarında motivasyon arttırıcı Rol Model çalışması yapıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa YILDIRIM açılış konuşmasında anayasamızın 42.maddesi gereği kanuni ve vicdani sorumluluk üslenmemiz gerektiğinden bahsetti. Ayrıca eğitimde ‘’Kaybedilecek Tek Bir Fert Yoktur’’ ilkesiyle hareket edilmelidir. Rol Model olarak başta Tıp Fakültesi Kardiyoloji ana bilim dalı öğretim üyesi Prof.Dr. İlyas ATAR’ın öğrencilerle buluşturulduğunu söyledi.

Prof.Dr. İlyas ATAR 19-02-2015 günü saat 14:00 da sunum yaparak konferansını verdi. Özetle ben sizin içinizden birisiyim Nurdağından sizin içinizden çıktım, bende Nurdağlıyım,Nurdağı Lisesimezunuyum. Çalışma ve gayret gösterilirse ,hedef iyi belirlenirse başarılmayacak bir iş yoktur dedi.

Aselsan da mühendis olarak görev yapan Neriman ATAR 20-02-2015 günü saat 10:00 da sunum yaparak konferans verdi. Nurdağı’ndan,Gözlühöyük köyünden olduğunu ve Nurdağı lisesi mezunu olduğunu şuanda devletimizin göz bebeği olan Aselsan’da çalıştığını belirtti. Öğrencilere hiçbir zaman karamsar olmamalarını çalışma ve gayret ile herkesin amacına ulaşacağını belirtti.

Konferanslardan etkilenen öğrenciler: Bizden birileri bu işi başarmış ise bende başarırım diyerek üniversite sınavlarına yeniden motive olmuşlardır.

 

Konferans salonunda İlçe Kaymakamı ve İlçe Milli Eğitim Müdürü tarafından konuşmacılara plaket sunumu yapıldı.

 

Atatürk Cad. Hükümet Konağı Kat 2 Nurdağı/GAZİANTEP - 0(342) 671 34 98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.