GAZİANTEP NURDAĞI İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ŞEHİT ASTSUBAY ÖMER HALİS DEMİR KONFERANS SALONU AÇILDI

İmam Hatip Lisemize Bakanlığımız marifetiyle yapılan ve adının Şehit Astsubay Ömer Halis Demir olan Konferans Salonu açıldı. Aynı zamanda taşıma şoförlerinin sertifika töreni yapıldı. Törene Belediye Başkan Yardımcısı, Garnizon Komutanı, daire amirleri, İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa YILDIRIM ile servis şoförleri ve okul müdürleri katıldı.
ŞEHİT ASTSUBAY ÖMER HALİS DEMİR KONFERANS SALONU AÇILDI

SAYIN HAZİRUN

     Bugün iki konu için burada toplanmış bulunmaktayız. Birincisi İmam Hatip Lisemizde yapımı tamamlanan ve adını Şehit Asb. Ömer Halis Demir Konferans Salonunu açmak. İkincisi ise Taşmalı Şoförlere düzenlenen hizmetçi eğitime katılanlara sertifikalarını vermek üzere burada toplanmış bulunmaktayız. Hepinize hoş geldiniz diyor sevgi ve saygılar sunuyorum.

     Amacımız şoförlerimizi bilgilendirmek en az hata ile işlerini yapmalarını sağlamaktır. Milli Eğitim, Emniyet ve Jandarmamız ile işbirliği içerisinde koordineli çalışmaktır. Bu vesileyle hizmetiçi eğitime katılanlara belgelerini dağıtacağız.

     Türkiye güçlendiği zaman dış güçler ve iç destekçileri başımıza çorap örmeye kalkarlar. Tarih boyunca böyle olmuştur. Bize düşen birliğimizi ve beraberliğimizi korumak ve hatta güçlendirmektir.

     Değerli Dostlar, Bakanlığımızın marifetiyle ile yaptığımız bu konferans   salonunu hizmete açıyoruz. Salonumuz  50 bin tl.mal oldu ve 130 kişiliktir. Okulumuza ve ilçemize hayırlı uğurlu olsun. Neden bu adı koyduk? Çünkü Ömer Halis Demir Şehit olacağını bildiği halde milleti için verilen görevi yapmıştır.

     15 Temmuz milletimizin vatan ve millet için Bir araya geldiği müstesna bir gündür.15 Temmuz Milletimizin demokrasi bayramı günüdür.

Değerli  Katılımcılar, İstikbal: Bir bacak nedir ki, Bu vatana canımız feda diyen öğretmenlerindir.

İstikbal: Tarlasını yakıp uçakların havalanmasını önlemeye çalışan çiftçilerindir.

İstikbal: Başı açık ve kapalı hanımların birlikte aracı sürüp tankların geçişini önleyen annelerindir.

İstikbal: Ömer Halis Demir gibi askerleri yetiştiren babalarındır.

İstikbal: Tankların altına yatarak tankın yolunu kapatan gençlerindir.

İstikbal: Aylarca gündüz çalışıp gece nöbet bekleyen milletimizindir.

İstikbal: Camilerde sela ve dualarla milletimizi galayana getiren imamlarımızındır.

İstikbal: Sadece kendini değil, dünya müslümanlarını garip guraba ve fakir fukaraları düşünen milletimizindir.

Tıpkı Kurtuluş Savaşında olduğu gibi, Kadınıyla erkeğiyle yaşlısıyla genciyle hep birlikte ve koro halinde önce vatan gerisi teferruat diyen milletimizindir.

Dedem Menderese, babam özal’a ağladı ben Cumhurbaşkanımıza ağlamak istemiyorum diyen milletimizindir. Özgürlük ve demokrasi için 248 şehit ve 2341 gazi veren milletimizindir.

 

     Rabbım birliğimizi ve dirliğimizi bozmasın, devletimiz baki olsun. Sevgi ve saygılarımla.


04-01-201704-01-201704-01-201704-01-201704-01-201704-01-201704-01-201704-01-201704-01-2017

Mahalle FATİH Cadde/SokakRECEP TAYYİP ERDOGAN Dış Kapı No44 NURDAĞI/GAZİANTEP - 0(342) 671 34 98 / 0(342) 671 34 65

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.