GAZİANTEP NURDAĞI İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YUNUS EMRE KONFERANSI

YUNUS EMRE KONFERANSI

Nurdağı Kaymakamlığı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafında düzenlenen Yunus Emre Konferansı 20.02.2015 Cuma Günü Saat 15.00 da Kullar Konferans Salonunda yapıldı. Konferansa İlçe Kaymakamı, Belediye Başkan Vekili Meclis Üyeleri ,Muhtarlar ,Daire Amirleri ,STK Temsilcileri ,öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı.

Açılış konuşmasını yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa YILDIRIM Konuşmasında: Nurdağı’nın 4 il kavşağında olduğunu, göç aldığını belirterek birlik ve beraberliğin önemini vurguladı. Yunus Emre nin Sevgi potasında renk, dil ve din ayrımı yapmadan toplanmamız gerektiğini belirtti. Türk büyüklerinin insanımıza tanıtılması gerektiğini söyledi.

Gaziantep Üniversitesinde Yrd. Doç. Dr. Mustafa GÜLTEKİN konferansında: Yunus Emre nin gönül ve halk adamı olduğunu aramızda olmamasına rağmen aramızdaymış gibi olmasının nedeninin Herkesi ayrım yapmadan sevmesi olduğunu belirtti. Yaratılanı hoş gör yaratandan ötürü sözünün üzerinde durdu. Bu çağda Yunus Emre nin ilkelerine her zamankinden daha fazla ihtiyaç olduğunu belirtti. Bu konferansta emeği geçenlere teşekkür etti.

 

İlçe Kaymakamı Seyfullah ORDUERİ tören sonunda emeği geçenlere teşekkür etti. Ve konuşmacıya çiçek takdim etti.

 

Atatürk Cad. Hükümet Konağı Kat 2 Nurdağı/GAZİANTEP - 0(342) 671 34 98

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.